• Aktuality
  • Uvádíme třetí generaci mikroprocesorem řízeného kolene Orion3

Image title

S potěšením oznamujeme uvedení nejnovějšího mikroprocesorem řízeného kolene Orion3

Orion3 je vhodný pro uživatele, kteří mohou těžit z jeho stability v obtížném terénu, ve svahu a na schodech. A pro ty uživatele, kteří chtějí chodit přirozeně a efektivně, ať už s ustálenou anebo proměnlivou rychlostí. Orion3 pomáhá uživatelům rovnoměrně rozložit váhu na obě dvě dolní končetiny a snížit tak nápor na zdravou polovinu těla a dolní oblast zad. Což vede ke zmírnění bolestí, především bederní páteře, na které si amputovaní tak často stěžují.

Image title

Systém „vylepšený výkon stability“ poskytuje 5 úrovní odporu ve stojné fázi, které vedou k optimalizaci uživatelovy bezpečnosti při chůzi, stání, scházení ze svahu nebo ze schodů a při sezení. Rovněž uživateli napomáhá zabránit pádu při klopýtnutí. Ve švihové fázi Orion3 totiž vytváří odpor, který koleno zastabilizuje pro případ, kdy uživatel zakopne.

Image titleV režimu „opora při stoji“ se koleno zafixuje a to jak na rovném povrchu, tak i ve svahu. Což napomáhá lepšímu držení těla a rovnoměrnému zatížení těla. Výsledkem je snížení namáhaní zdravé končetiny a dolní části zad.

Image title

Chris používá koleno Orion3 už několik měsíců a zaznamenal zlepšení stability. „Spolehlivé a předvídatelné chování kolene mi dodává jistotu při chůzi po zahradě a při kutilství. Vzhledem k tomu, že se Orion3 velmi snadno používá, nemusím při chůzi dělat žádné další kompenzační pohyby zbytkem těla a mám tak více energie na jiné věci. Možnost konotrolovat stav baterie dí jedinému tlačítku je pro mne rovněž velmi užitečné“, říká.

„Třetí generace mikroprocesorem řízeného kolene Orion přináší osobám po amputaci nad kolenem nové výhody. Opora ve stoji napomáhá k lepšímu držení těla, protože užiatel může rovnoměrněji rozložit svou hmotnost na obě strany. Automatický réžim sám rozpozná, kdy uživatel stojí. Zdokonalená baterie navíc umožňuje provoz až 3 dny“, dodává Andy Sykes, hlavní konstruktér vývojového týmu Orion3.

PROTETIKA PROTALEXA s.r.o.

Ortopedicko protetická klinika specializovaná na dolní končetiny s 20-ti letou tradicí.

Zjistit více

PROTALEXA s.r.o.

výhradní dovozce a zástupce pro Českou a Slovenskou republiku protetických dílů Endolite rodinné společnosti Blatchford z Velké Británie.

Zjistit více

Chcete být informovaní o nových produktech

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2021