• Aktuality
  • Princ Andrew navštívil Blatchford na Teentech

Blatchford se zúčastnil výstavy Teentech v Basingstoke, kde byl pro 300 školních dětí z regionu uspořádán den vědy a technologických zkušeností s novátorskými britskými společnostmi. Událost organizovala Maggie Philbinová a dokonce ji poctil návštěvou princ Andrew.

Blatchford spolupracuje s organizací TEENTECH, jejíž předsedkyní je Maggie Philbinová známá z pořadu Tomorrow´s World, již rok. Ve čtvrtek 12. června jsme vyslali tým pro účast na druhé akci Teentech, která se pořádala v hotelu Hampshire Court v Basingstoke. Výstava měla povzbudit mládež, aby si pro maturitní zkoušky zvolila vědecké předměty, a měla inspirovat další generaci vědců a techniků.

Image title

300 dětí ze 30 škol se měla zúčastnit řady vysvětlení a úkolů souvisejících s vědou a technikou. Tým Blatchford měl dvě zóny, v nichž dostaly děti skupinové a individuální úkoly, aby se poučily o protetice a postiženích: mezi nimi slalom na kolečkovém křesle, závod v montáži chodidla a chůze v botách s přidělaným protetickým chodidlem. 

Ben Blease, marketingový manažer Blatchford, a člen představenstva konsorcia  Basingstoke, které organizovalo událost ve spolupráci s Teentech, byl vybrán k rozhovoru s princem Andrewem, který byl zvláštním hostem. Generální ředitel Stephen Blatchford a Ben Blease měli zajímavý rozhovor s Jeho Výsostí o poskytování protéz v rámci státního zdravotnictví ve srovnání s Headley Court. Princ se některým historkám velice smál a zdálo se, že si návštěvu ohromně užívá!

Děti dostaly hlasovací knoflíky a řadu otázek a úkolů: měly nakreslit vědce a odpovědět na otázky s několika nabídnutými možnými odpověďmi, na základě kterých byly vyhodnoceny jejich postřehy o vědě a strojírenství. V průběhu akce došlo k posunu od představ, že věda a technologie představují nudná, špatně placená zaměstnání, která vykonávají lidé s rozcuchanými vlasy v laboratorních pláštích, k daleko pozitivnějším představám o možnostech kariéry pro muže i ženy a hodnotě vytváření produktů a nápadů, které naše životy činí pohodlnějšími a zajímavějšími.

Image title

Stephen Blatchford je v současné době jedním z vedoucích v oboru v rámci projektu Made it in Great Britain, který inauguroval Vince Cable  http://www.bis.gov.uk/news/topstories/2011/Nov/make-it-in-great-britain a Teenteech je jednou z mnoha iniciativ, podporovaných Stephenem, na oživení výroby v této zemi. Blatchford se zúčastní celé řady událostí za účelem zdůraznění technologické dokonalosti a inovace zde v Británii.

Teentech byla ve zprávách BBC i v tisku a zaměstnanci Blatchfordu se objevili ve všech médiích a ukázali, jak skvělou práci celý tým odvádí, aby mohl zvládnout závažné úkoly protetického a ortetického oboru.

PROTETIKA PROTALEXA s.r.o.

Ortopedicko protetická klinika specializovaná na dolní končetiny s 20-ti letou tradicí.

Zjistit více

PROTALEXA s.r.o.

výhradní dovozce a zástupce pro Českou a Slovenskou republiku protetických dílů Endolite rodinné společnosti Blatchford z Velké Británie.

Zjistit více

Chcete být informovaní o nových produktech

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2021