PÉČE O PAHÝL

Při nošení protézy je kůže pahýlu celodenně pod větší zátěži než kůže na jiné části těla a může mít negativní vliv na funkci kůže. Kůže se pod protézou  také se více potí a špatně dýchá. Proto je velmi důležité, aby se očista pahýlu a správné ošetření stalo samozřejmostí a každodenním návykem.

Při očistě se doporučuje pahýl dlouho nenamáčet, při použití toaletního mýdla důkladně opláchnout čistou vodou, tak aby zbytky mýdla kůži zbytečně nedráždily. Zvolený večerní čas pro hygienu je nejoptimálnější, aby měl pahýl dosatek času než oschne před nasazením protézy. 

Pahýl však nestačí použe důkladně očistit, ale je rovněž nutná i péče specialními přípravky, jako jsou regenerační mléka a mléka na zklidnění citlivé a vysušené pokožky, čistící balzámy apod. Na základě spokojenosti našich klientů doporučujeme výrobky firmy Alps.

Při jakékoliv změně na kůžu ať už vizuální anebo pocitové ihned informujte svého protetika nebo lékaře a řiďte se jejich doporučením.

PÉČE O PROTÉZU

V podstatě protéza nepotřebuje žádné speciální zacházení či údržbu. Stačí ji udržovat v čistotě a používat k účelům, k jakým byla konstruována. Je však důležité docházet na pravidelnou kontrolu ke svému protetikovi cca co půl roku. Taktéž při jakémkoliv eventuálním "nenormálním" stavu protézy, než na jaký jste zvyklí, okamžitě informujte svého protetika.

PROTETIKA PROTALEXA s.r.o.

Ortopedicko protetická klinika specializovaná na dolní končetiny s 20-ti letou tradicí.

Zjistit více

PROTALEXA s.r.o.

výhradní dovozce a zástupce pro Českou a Slovenskou republiku protetických dílů Endolite rodinné společnosti Blatchford z Velké Británie.

Zjistit více

Chcete být informovaní o nových produktech

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2021