• Aktuality
  • Blatchford sponzoruje soutěž Pochod se zraněnými, Výzva jižního pólu 2013

Blatchford s hrdostí oznamuje, že sponzorujeme soutěž Pochod se zraněnými, Výzva jižního pólu 2013, v níž bude britský tým soutěžit proti týmům z USA a zemí Commonwealthu v závodě na 335 km antarktickým sněhem a ledem, kdy tyto týmy mají dorazit na jižní pól do 15. prosince. 

Člen britského týmu Guy Disney navštívil ředitelství a technologické středisko Blatchford, aby viděl vývoj a testování chodidla Endolite Elite Blade, které bude mít v závodě, na odolnost při teplotách pod bodem mrazu a na schopnost udržet optimální výkon v tomto nelehkém podniku.

Marketingový ředitel Ben Blease, který předal Guyovi sponzorský šek, prohlásil: „Toto chodidlo jsme sestrojili z materiálů používaných ke konstrukci křídel letadel, takže víme o jeho odolnosti v extrémně nízkých teplotách. Také jsme ho podrobili dynamickému testu funkce při 5 milionech cyklů, abychom se ujistili, že chodidlo Blade podpoří Guye perfektní energetickou odezvou a odolností i v těchto tvrdých podmínkách.“

Image title

Guy Disney s Benem Bleasem a Boydem Hillem pozoruje montáž svého chodidla Elite Princ Harry, patron charity: „Jsem rád, že mohu být patronem tohoto posledního ambiciózního projektu Výzvy jižního pólu. Zúčastní se nejen zranění z Velké Británie, ale i tým z USA a z Commonwealthu. To znamená, že o tom bude vědět celý svět. Tato soutěž nemá demonstrovat jen houževnatost těchto mladých lidí, ale i silná pouta mezi našimi spojenci na bitevním poli i mimo něj.“

Při přípravě na cestu do Antarktidy strávili členové týmů 24 hodin v mrazicí místnosti, aby se aklimatizovali na nejtvrdší podmínky na zemi. Trénink pokračuje v Norsku, poté vyrazí na leteckou základnu Novolazarevskaja v Antarktidě, kde proběhnou poslední přípravy před začátkem závodu.

Image title

Ben Blease předává Guyi Disneyovi sponzorský šek na ředitelství Blatchford Divize klinických služeb Blatchford zajišťuje protetickou léčbu mužů a žen ve službě v centru Headley Court a na celé řadě dalších klinik ve Velké Británii. Podporujeme tyto členy našich ozbrojených sil, kteří utrpěli zranění ve službě vlasti a poskytujeme jim příležitost a inspiraci k tomu, aby si vybrali  budoucnost, která jim dodá naplnění po opuštění aktivní služby v armádě.

Charitativní počin Pochod se zraněnými organizuje expedice zraněných členů ozbrojených sil, aby inspiroval ty, kteří byli zraněni ve službě, aby si uvědomili, že ve svém životě mohou stále dokázat úžasné věci.

PROTETIKA PROTALEXA s.r.o.

Ortopedicko protetická klinika specializovaná na dolní končetiny s 20-ti letou tradicí.

Zjistit více

PROTALEXA s.r.o.

výhradní dovozce a zástupce pro Českou a Slovenskou republiku protetických dílů Endolite rodinné společnosti Blatchford z Velké Británie.

Zjistit více

Chcete být informovaní o nových produktech

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2021